strzelnica mysliwska

Zobacz jak nie oddawać strzałów – trening praktyczny Franza cz.3

Dzisiaj książę Franz Albrecht zaprezentuje co się dzieje podczas poprawnego oraz błędnego prowadzenia broni. Po lekcji teoretycznej przenosimy na strzelnicę, gdzie Franz prezentuje zachowanie lufy po strzale w dwóch przypadkach. Z wykładem jak prowadzić broń myśliwską podczas strzału mogliście zapoznać się tydzień temu. Teraz zapraszam na strzelnicę.

Zwróć uwagę na samą strzelnicę, a właściwie połączenie trenażera myśliwskiego ze strzelnicą. Czego mi brakowało podczas treningów na trenażerze myśliwskim to brak naturalności zachowania broni podczas strzału. Czyli po prostu kopnięcia i odrzutu. Trenażer przypomina raczej komputerową symulację. Broń wykorzystywana w treningu na trenażerze jest bronią myśliwską, ale niestety nie można nią oddawać strzałów. Wciąż uważam, że trenażer jest niezbędny w opanowaniu podstaw prowadzenia strzałów. Strzelnica jednak w pełni weryfikuje obycie z bronią. Strzelnica, na której ćwiczy Franz Albrecht jest miksem trenażera i bardzo mi się to podoba. Ciekawe czy w Polsce są możliwości takiego treningu?

 

Stabilny ruch podczas prowadzenia broni

Franz na początku podkreśla znaczenie stabilnego prowadzenia. Skup się na lufie podczas strzału oddawanego przez Franza. Lufa powinna znajdować się w ciągłym, stabilnym ruchu. Kiedy oddawany jest strzał, lufa poderwie się do góry. Najbardziej znany nam problem i błąd, który popełniają myśliwi to prowadzenie broni z celownikiem ustawionym przed poruszającym się dzikiem. To prowadzi do zawirowania lufy przed strzałem i w efekcie do niecelnego strzału. Tego musisz się oduczyć. Najlepszym na to sposobem jest prowadzenie lufy od tyłu dzika, przez całe jego ciało do momentu wyprzedzenia gwizdu i pociągnięcie za spust. Nie myśl o tym kiedy oddać strzał. Zacznij mierzyć do dzika wykonując ruch od jego tyłu, przez całe ciało, wyprzedzenie, strzał. Automatyczne zachowanie.

Jak wygląda dobry i zły strzał do dzika

Zauważ moment oddania strzału przez Franza (1:55 minuta filmu). Stabilny ruch przez całego dzika, wyprzedzenie, strzał i lekkie odbicie lufy do góry. Tak wygląda poprawnie oddany strzał. Przed oddaniem strzału, lufa nawet nie drgnęła do góry czy w dół.

Od 2:30 minuty filmu Franz Albrecht prezentuje jak wygląda niepoprawne oddanie strzału. Zauważcie, że lufa przed strzałem zrobi ruch w dół, a prowadzenie będzie bardzo niestabilne. To najczęściej popełniany błąd przez myśliwych.

 

Opt In Image
Otrzymuj najnowsze wpisy na maila!
Poszerzaj swoją łowiecką wiedzę. Otrzymuj maile z najnowszymi wpisami na blogu myśliwskim.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>