noz mysliwski

Jak zrobić samemu tani nóż myśliwski w jeden dzień

Trollsky Custom Knives to polska firma zajmująca się produkcją ręcznie robionych noży. Trollsky zaprezentował ostatnio jak zrobić samemu nóż w jeden dzień, jednocześnie wydając niewiele pieniędzy. Nie wygląda to trudno i nie wymaga wielu narzędzi. Nóż myśliwski to bardzo ważne narzędzie znajdujące się w ekwipunku każdego myśliwego. Niektórzy preferują dłuższe noże, inni koledzy wolą sprawne krótkie. Trochę jak z kobietami :) Poniżej opis przygotowania noża i oryginalny filmik Trollsky’ego. Firma profesjonalnie zajmuje się produkcją noży, więc jeżeli nie masz ambicji, aby przygotować nóż myśliwski samemu, albo chcesz po prostu powierzyć robotę profesjonalistom i mieć piękny, ręcznie robiony nóż to koniecznie sprawdź ofertę Trollsky Custom Knives.

Narzędzia potrzebne do przygotowania noża myśliwskiego

1. Ostrze – stal węglowa np. szwedzkiej firmy Mora (znanej z produkcji noży myśliwskich). Ostrza Mora dostępne między innymi w tym sklepie.

2. Kawałek drewna.

3. Piła.

4. Wiertarka – jedyne narzędzie elektryczne potrzebne do wykonania noża.

5. Pilnik.

6. Żywica epoksydowa – dostępna w internecie.

7. Imadło dla lepszego sklejenia noża z drewnem.

8. Papier ścierny do wykończenia drewna – 100, 220, 350, 500.

 

Połączenie drewna i ostrza noża

Drewno, które posiadasz skróć do pożądanych rozmiarów. Wiertarką musisz wyżłobić szczelinę w drewnie do której wejdzie nóż. Rada od Trollsky’ego – ostrze zawsze znajduje się w papierowym opakowaniu. Nie wyciągaj całego ostrza z opakowania. Tym sposobem ostrze się nie porysuje i nie zabrudzi. Opakowanie ściągnij dopiero na końcu.

Wymieszaj żywicę, pamiętając o stosowaniu rękawiczki lateksowej. To niestety brudna robota. Trollsky do żywicy dodaje utwardzacz. Następnie przygotowaną miksturę wlej do dziury w przygotowanej wcześniej rękojeści. Włóż nóż do dziury i dobij młotkiem. Całość musi się dobrze ze sobą zaprzyjaźnić. Trollsky używa do tego specjalnie przygotowanego imadełka, ale może wpadniesz na lepszy sposób. Po 2 godzinach żywica powinna wyschnąć.

Przygotowanie rękojeści do noża myśliwskiego

Za pomocą pilnika uformuj kształt rączki noża. Zauważ, że Trollsky spiłował drewno, aż do samej stali. Po 20 minutach rękojeść ma nadane pożądane kształty. Teraz w ruch wchodzi papier ścierny. To wymaga cierpliwości. Zaczynamy od papieru ściernego 100. Jeżeli chcesz posiadać piękny nóż myśliwski musisz poświęcić mu trochę czasu. Następnie papier 220, 350 i na końcu papier 500, który usunie ostateczne rysy. Na końcu olejowy barwnik, który nada rękojeści Twojego noża ładny wygląd. Ściągnij opakowanie z ostrza i ciesz się własnoręcznie robionym nożem myśliwskim.

Co sądzisz o robionym własnoręcznie nożu myśliwskim? Przekonał Cię Trollsky to stworzenia własnego noża?

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

2 komentarzy do Jak zrobić samemu tani nóż myśliwski w jeden dzień

  • Trollsky  mówi:

    To nie firma tylko 1 pasjonat ktory po połozeniu dzieci spac idzie do warsztatu :)

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>