dzien ojca mysliwego

Najlepsze życzenia dla naszych ojców myśliwych

Trudno sobie wyobrazić naszą łowiecką pasję bez tatusiów. Może nie każdy miał możliwość zachłyśnięcia się łowiectwem dzięki pasji swojego ojca, ale jestem pewien, że nie ma koła w Polsce, w którym nie poluje chociaż jeden klan. Ojciec z synem, córką, czasem nawet jeszcze dziadek.

Psychologowie podkreślają, że dla chłopców i młodych mężczyzn kluczowe jest przebywanie z innymi mężczyznami. To pomaga im poznać męski świat, aby w końcu pojąć prawdziwą męskość.

Osobiście nie miałem możliwości polować z ojcem, ale do łowieckiej pasji wprowadzili mnie moi przyjaciele. Trudno się tutaj nie zgodzić z psychologami – przebywanie z nimi odcisnęło w mojej psychice ogromny ślad i wcale nie jestem przekonany czy w pozytywnym tego słowa znaczeniu 😉

Ważne, abyśmy jako mężczyźni przebywali w grupach składających się z mężczyzn i tutaj tak istotną rolę odgrywają ojcowie, którzy jako pierwsi wprowadzają nas w męski świat. Aby było jasne, z polowań nie wykluczamy kobiet i dostrzegam ich ogromną rolę w łowiectwie. Dzielę się jedynie spostrzeżeniami psychologów, z którymi ostatnio się zapoznałem.

Dzisiejszy Dzień Ojca powinien być dla wielu myśliwych szczególnie istotny, a ja przygotowałem listę 10 życzeń, które ucieszą każdego pape myśliwego.

1. Nieograniczona ilość wolnego czasu na polowanie

Nie ma wielu czynników, które mogą powstrzymać myśliwego przed udaniem się na polowanie. Jednakże, brak czasu to przeszkoda, która w łowiectwie sieje spore spustoszenie. Zazdrościmy ojcom przebywającym na emeryturce, którzy mogą sobie pozwolić na trochę częstsze podróże do kniei, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że i u nich nie ma tak łatwo.

Życzymy wszystkim ojcom możliwość polowań kiedy tylko tego zapragną. Bez wykręcania się od innych obowiązków i walki z małżonką o swoje prawo do wyjazdu do lasu. Po prostu polujta ile chceta!

2. Rekordowa zwierzyna z muzealnym trofeum

Czego innego można życzyć naszemu tacie myśliwemu jak nie łowieckich sukcesów? Jeżeli uda się już wyrwać na polowanie to życzymy Ci Tato, aby było ono po prostu owocne! Wiemy, że każde przebywanie w kniei jest samo w sobie przyjemne, ale niech będzie ono uwieńczone zdobyciem pięknego trofeum.

Jelenia trzydziestaka albo dzika 700 kg z szablami długości 3 m…

3. Auto do lasu, przed którym klękają chmary

Prawdziwy mężczyzna, prawdziwy myśliwy i prawdziwe auto. Auto terenowe do lasu to na pewno marzenie wielu tatków myśliwych. Chociaż pamiętajmy, że „im bardziej terenowy samochód, tym dalej musi po nie jechać ciągnik”.

Niech to będzie najnowszy Jeep, Land Rover czy Mercedes. Niech będzie to auto, do którego koledzy będą wsiadać w kapciach bojąc się, że tapicerkę zabrudzą kaloszami. Niech dojeżdża w środki najgłębszych młodników. Żeby miało wyciągarki potrafiące ciągnąć 5 byków, 3 łanie, 6 dzików i lisa na raz. Żeby halogeny świeciły przy patroszeniu niczym podczas operacji na otwartym sercu. Niech przejeżdża przez Wisłę i Giewont.

4. Po wieczornych łowach niech z kranów leci Johny Walker

Abyś Drogi Tato myśliwy mógł siadać z kolegami po lufie przy niejednej lufie. Aby zawsze były to prawdziwe rarytasy. I takie z najwyższej półki i takie z własnego źródełka. Żeby takim spotkaniom zawsze towarzyszyły nieziemskie opowiadania i wspaniałe historie.

Aby spotkań z przyjaciółmi było tyle ile sobie zapragniesz!

5. Im grubszy zwierz tym wyżej mierz

Jak już po łowach będziecie z kolegami opijać rekordowe trofea to niech najwyższej jakości trunki będą podawane przez kobiety ze snów.

Każdy facet przecież musi czasem pogadać o kobietach albo nawet pozwolić sobie na rzucenie okiem. Życzymy, abyś dziczyznę spożywał przy winie, w towarzystwie Twojej wymarzonej damy.

6. Domek myśliwski

Jestem przekonany, że każdy myśliwy chciałby wyjechać na polowanie na kilka dni do swojego własnego domu myśliwskiego, zaszytego głęboko w kniei. Niech zbierają się tam koledzy, przy biesiadzie i kominku.

Jeżeli domek myśliwski to za duże życzenie, to chociaż taki własny kącik w domu. Na ścianie trofea, skóra z dzika na ziemi, bogaty barek, wygodny fotel i wspomnienia z łowów. Skoro czasami nie uda się pojechać do lasu to, abyś ten spokój mógł znaleźć w tym miejscu.

7. Niech roznosi Cię duma z potomków

Niech Twój syn, córka, albo wnuki przynoszą Ci tyle radości co polowania. Niech ich sukcesy łowieckie będą dla Ciebie jeszcze większą dumą niż Twoje własne.

Niech Twoi potomkowie zawsze Ci służą pomocą i jak już nie będziesz miał siły sam jechać na polowanie, to aby nigdy nie odmawiały Ci transportu i pomocy we wspinaczce na drabinę ambony myśliwskiej.

8. Psy myśliwskie, z którymi dogadasz się lepiej niż z ludźmi

Piękna łowiecka pasja, piękne auto dla myśliwego i w końcu psy myśliwskie. Aby Twoi towarzysze łowów były tak osłuchane, że komendy można wydawać samymi myślami. Niech podnoszą wszystkie kaczki, dochodzą każdego postrzałka po farbie i wyciągają każdego lisa z nory.

Aby Twój psi przyjaciel zawsze po polowaniu, przy kominku kładł swój łeb na Twoim kolanie z wdzięcznością.

9. Przygody łowieckie, które będzie można wydawać tomami

Niech knieja szykuje Ci same najwspanialsze przygody myśliwskie. Tylko takie, które zawsze kończą się dobrze, a Ty możesz się nimi dzielić z radością!

Aby Twoje wspomnienia myśliwskie były z ogromnym zainteresowaniem wysłuchiwane przez młodych łowców. Życzę Ci, aby Twoja osoba była w łowisku legendą.

10. Zero problemów – czysta przyjemność z polowań

W końcu życzymy Ci Tato, aby polowanie sprawiało Ci zawsze tak ogromną przyjemność. Aby zdrowie nigdy nie przyczyniło się do konieczności ograniczenia wyjazdów na łowy.

Znajduj na polowaniu zawsze spokój serca. Poluj z należytym rozsądkiem. Odnajduj w kniei rozwiązania swoich problemów.

Niech Hubert Ci Darzy!

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>