aplikacje na polowanie

3 popularne aplikacje, które przydadzą Ci się na polowaniu

Sporo u mnie na blogu o technologii, która ułatwia życie nam myśliwym. Nie ma co ukrywać, uwielbiam nowe rozwiązania :) Sam je przecież tworzę, abyśmy wszyscy mogli łatwiej polować. Skoro w dzisiejszych czasach możemy przeprowadzać wideorozmowy z ludźmi na drugim końcu świata czy dokonywać przelewów bankowych przez internet, to dlaczego jako myśliwi chociażby nie mamy łatwiej wpisywać się na polowania dzięki elektronicznej książce polowań? Świat technologii zmierza w kierunku mobilności. Dostępu do informacji tu i teraz. Bez znaczenia gdzie się znajdujesz. Telefony, a raczej smartfony, mają dzisiaj większe moce przeliczeniowe niż komputery, z których jeszcze niedawno korzystaliśmy. Dzięki temu mamy dzisiaj w kieszeniach urządzenia, które dają niesamowite możliwości. Jak zatem możesz wykorzystać najpopularniejsze aplikacje mobilne na polowaniu? Oto lista moich 3 wybranych aplikacji, które wykorzystuję w knieji. Wybrałem aplikacje, które naprawdę przydają mi się podczas łowów. Od razu zaznaczam i apeluję o korzystanie z telefonu podczas polowania tylko w momentach naprawdę tego wymagających. W 100% zgadzam się z Piotrem Kociołkiem z Polish Bowhunting Association, który podczas wywiadu o polowaniu z łukiem wspomniał: „Polowanie dla mnie, to przede wszystkim powrót do normalności, do świata i zajęć które mój organizm znosi przyjemniej niż funkcjonowanie w coraz to bardziej stechnologizowanej rzeczywistości.” Jeździmy do lasu, aby się wyciszyć, odciąć od wszystkiego. Jak chcesz wisieć na telefonie to możesz to robić w domu. Tutaj podziwiaj naturę!

 

aplikacje lowieckie

1. WhatsApp – komunikuj się z kolegami po lufie

Tydzień temu było bardzo głośno o tej aplikacji, gdyż została kupiona przez znany wszystkim Facebook. Cena nie była mała – 19 miliardów dolarów… Mark Zuckerberg i jego ekipa zapłacili 42 dolary za każdego użytkownika aplikacji WhatsApp. Aplikacja zawdzięcza swój fenomen prostocie. Jest to banalny w obsłudze komunikator. Korzystam z niej nie tylko na polowaniu, ale również podczas kontaktów ze swoimi znajomymi. Co ma WhatsApp wspólnego z łowiectwem? Nie wiem jak Ty, ale ja na większość swoich polowań jeżdżę z kolegami. Dzięki temu możemy kontrolować większe areały i eliminować przesmyknięcie się zwierzyny niepilnowanymi wekslami. Obsadzenie młodnika z kilku stron daje nam po prostu większe prawdopodobieństwo spotkania zwierzyny. Dodatkowo zawsze można liczyć na pomoc współtowarzyszy łowów no i dzielić się emocjami ‚na gorąco’. Nawet jeżeli siedzimy w innych rewirach, WhatsApp ułatwia nam komunikację między sobą. Dzięki temu łatwo możemy wysłać krótką informację do kolegi „idą w twoją stronę”, albo „coś się łamie, dajcie mi jeszcze 15 min”. Co przydatne dla nas myśliwych w aplikacji WhatsApp to możliwość tworzenia grup. Możemy łatwo stworzyć grupę kolegów po lufie i dogadywać się co do wspólnych polowań i prowadzić dyskusje około łowieckie :).

Pobierz aplikację WhatsApp na: Android lub iOS

 

latarka mysliwska

2. Flashlite – latarka w smartfonie na polowanie

Latarka na polowaniu to niezbędna rzecz. Pomijam fakt jej podstawowej funkcji – oświetlania nam życia :). Włączona latarka podczas schodzenia z ambony i na przykład w drodze do samochodu mówi wszystkim w koło – tu jestem. Po prostu zwiększa nasze bezpieczeństwo. Jak polujesz z kolegami to latarka sprawi, że nikt Ciebie nie pomyli z czymś innym… Z latarką niestety jest tak, że czasem się o niej zapomni, albo czasami po prostu nie chce nam się jej szukać w torbie. Wtedy przyda nam się telefon, który jest pod ręką i ma zainstalowaną aplikację Flashlite. Aplikacja po włączeniu uruchamia flash naszego aparatu w smartfonie. Światło, które zapewnia flash jest zupełnie przyzwoite i dobrze oświetli nam drogę, przyda się podczas potrzeby podświetlenia czegoś w ambonie no i wskaże kolegom nasze położenie.

Pobierz aplikację Flashlite na: Androida lub iOS

 

zdjecia mysliwskie

3.  Instagram – piękne zdjęcia z Twoich polowań

Każde swoje polowanie notuje w swoim dzienniku łowieckim. Wspomnienia lubię wzbogacać zdjęciami z polowania. Wchodzę na ambonę i cykam zdjęcie. Potem dodaję ich więcej jeżeli polowanie kończy się sukcesem 😉 Aplikacja Instagram potrafi w banalny sposób upiększać zdjęcia. Na fotografie możemy nanosić filtry, które wyciągną z fotografii maksa. Wystarczy uruchomić aplikację, cyknąć zdjęcie, nanieść filtr i gotowe. Potem przesyłam sobie zdjęcia na komputer mailem lub po kabelku i dodaję do swoich łowieckich notatek. Dużo przyjemniej przegląda się potem historię łowów wzbogaconą o ładne zdjęcia.

Pobierz aplikację Instagram na: Android lub iOS

Jakie Ty wykorzystujesz aplikacje podczas swoich polowań? Podziel się w komentarzu!

Opt In Image
Otrzymuj najnowsze wpisy na maila!
Poszerzaj swoją łowiecką wiedzę. Otrzymuj maile z najnowszymi wpisami na blogu myśliwskim.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>