dzik

Nad ranem został pozyskany rekordowy dzik w Polsce!

Niesamowita wiadomość dotarła do mnie dzisiaj nad ranem. Około godziny 5:50 rano, w moim kole łowieckim ‚Piżmak’ w Niwiskach (koło Zielonej Góry) został pozyskany rekordowy dzik przez jednego z naszych kolegów. Na razie nie chcę ujawniać danych personalnych, ale na pewno już niedługo nasz kolega będzie znany wśród wielu myśliwych.

Padł rekordowy dzik w Polsce

Udało już mi się przeprowadzić rozmowę telefoniczną z kolegą, który w krótkiej relacji przekazał, że polował w bardzo dobrze znanym mi miejscu nad rzeką. Usytuowane tam zwyżki świetnie spełniają swoją rolę właśnie podczas polowań na wschód słońca, w oczekiwaniu na powrót dzików z żeru. Jak relacjonuje nasz kolega, pojedynek niesamowicie cicho zachowywał się jak na tak ogromną masę swojego ciała. Przetrwanie kilku lat w knieji i osiągnięcie ogromnych rozmiarów musiało jednak świadczyć o niesamowitych zdolnościach pozyskanego dzika do bardzo przemyślanego poruszania się po łowiskach. Nie udało się jednak dzikowi przekroczyć rzeki bez wzbudzenia czujności naszego kolegi. Po przejściu rzeki, dzik przeczekał w krzakach dobrych kilkanaście minut w całkowitym bezruchu. Świadczy to ogromnym doświadczeniu zwierza. Kolegę opuściła wręcz jakakolwiek nadzieja, że przez rzekę coś faktycznie przeszło. Jego zdziwienie jednak było ogromne kiedy nagle z krzaków wyłonił się olbrzymi odyniec. Słońce powoli budziło świat ze snu. Nasz kolega nie miał wątpliwości, że dzik, którego obserwuje, to nie żubr, nie słoń, ani nie szafa na ubrania. Kolega oddał celny strzał na komorę na odległość około 50 metrów. Muszę pogratulować koledze ogromnego opanowania. Wiem, że jeżeli mnie spotkałaby taka sytuacja, emocje mogłyby doprowadzić do oddania niecelnego strzału. Mimo dobrego strzału z 30.06, dzik uszedł i padł kilkaset metrów dalej. Jak relacjonuje kolega – po tym co ujrzał nogi latały mu jak galareta, serce podeszło do gardła i zanim zdecydował się na zejście ze stojaka wypalił pół paczki papierosów. Jak mówi kolega: „Wojtek, takiego dzika jeszcze nigdy w życiu nie widziałem nawet na National Geographic. Miał jaja jak piłki lekarskie…”

Ile waży rekordowy dzik w Polsce?

Po poinformowaniu łowczego koła, który od razu wstał z łóżka i pojechał do naszego kolegi pomóc przy patroszeniu i oczywiście udokumentowaniu faktu, zjawili się również łowczy okręgowy Zdzisław Rudkiewicz oraz prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Zielonej Górze, Bolesław Tatarzycki. Oficjalna informacja już znajduje się na stronie Okręgowej Rady Łowieckiej w Zielonej Górze (zrzut poniżej). Według relacji naszego kolegi, postanowiono poinformować również Gazetę Lubuską oraz jedną z telewizji ogólnokrajowych. Oficjalne ważenie wskazało na wagę dzika 256 kg! Łowczy na szybko oszacował oręż na ponad 150 punktów. To zdecydowanie największy dzik w Polsce jakiego do tej pory udało się pozyskać. Jestem szczególnie dumny, że ten zaszczyt spotkał kolegę z mojego koła łowieckiego, któremu serdecznie, jeszcze raz gratuluję! Czekam na zdjęcia rekordowego dzika. Podzielę się z nimi jak tylko do mnie dotrą.

zarzad okregowy pzl

Opt In Image
Otrzymuj najnowsze wpisy na maila!
Poszerzaj swoją łowiecką wiedzę. Otrzymuj maile z najnowszymi wpisami na blogu myśliwskim.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

  Sprawdź moje kanały:
 • facebook
 • googleplus

7 komentarzy do Nad ranem został pozyskany rekordowy dzik w Polsce!

 • Dajrota  mówi:

  Wow! Monstrum! :O

  Gratulacje i Darz Bór szczęśliwemu Koledze! :)

 • Dajrota  mówi:

  Aha, Wojtku – jeśli to Prima Aprilis, to w sobotę Cię zbiję 😀

  • Emil  mówi:

   no to w sobotę na stoisku nr 112 będzie krwawa jatka 😉

 • Ślósarczyk Krzysztof  mówi:

  Prima Aprilis…

 • Krzysiek  mówi:

  Pewnie ze prima aprilis :(

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>