zubry online

Żubry online – przyjazne polowanie.

Od pewnego czasu w internecie furorę robią nadawane na żywo zwierzęta. Chodzi o kamery noktowizyjne umieszczane przy nęciskach, paśnikach, karmiskach, gniazdach. Pamiętam, że pierwsze pojawiły się ptaki – gniazda bielików, potem były bociany, a obecnie wciąż hitem są żubry online nadawane przez Lasy Państwowe. Kamery umieszczone przy kluczowych dla zwierzyny miejscach nadają obraz przez 24 godziny, a od namiastki natury dostępnej w komputerze, w każdym domu dzieli nas jedno kliknięcie.

Żubry online dla każdego

Co ciekawe i w zasadzie chyba również wspaniale, podglądnie gniazd czy paśników to nie tylko przyjemność upatrzona przez przyrodników czy myśliwych. 80500 fanów na Fanpage Żubry Online to naprawdę dobry wynik. Znalazłem tam również moich znajomych, którzy uwierz mi na słowo, nie mają nic wspólnego z przyrodą. Może kiedyś widzieli wiewiórkę w parku :) O co tu chodzi? W komentarzach pod filmem czy na Facebooku możemy przeczytać „Lista obecności na polanie prawie zapełniona. Doliczyłam się 11 żubrów i 7 dzików.” albo „Poleciał już? czy schowany za gałęziami?”. Wygląda to trochę jak polowanie. Oglądamy, bo chcemy upolować jakiś fantastyczny moment np. „Dziki robią podchody, ale żaden nie przekracza osiki i nie wchodzi na teren żubrów”. Jest godzina 12:00, południe, obecnie żubry podglądają 374 osoby…

Polowanie online budzi instynkt

Prawie każdy post ma średnio ponad 30 udostępnień, co świadczy o tym, że chcemy się pochwalić tym, że właśnie buchtują dziki i to właśnie JA pierwszy je zauważyłem i się tym dziele. W ten sposób odbywa się małe polowanie. Przez internet, w ciepłym domu i bez wspaniałych odczuć wizualnych w 3D, zapachowych i emocji, które przeżywa w lesie myśliwy obserwując zwierzynę na tym „prawdziwym” polowaniu. Jest jeszcze jedna mała kwestia. Obawiam się ze umieszczenie relacji z paśnika na żywo na stronie PZŁ a nie LP mogłoby się skończyć komentarzami „karmią je, żeby zaraz je wszystkie zabić.”…
Odzywa się w nas instynkt myśliwski. Jedni polują i podglądają przez internet, myśliwi kochają jednak podglądanie zwierzyny live, real, 3D. Z zapachami, odgłosami i zimnem w tyłek. I dobrze wiemy, że w polowaniu nie chodzi o oddanie strzału. Bardzo się cieszę, że wszyscy mamy możliwość podglądania zwierzyny online. Dla wielu osób to jedyny możliwy kontakt ze zwierzyną dziką. Warto poznawać jej zachowania, a i może zastanowić się jak wspaniałym przeżyciem jest tropienie i obserwacja zwierząt w ‚realu’? Jeżeli jesteś myśliwym to na pewno warto poznać zachowanie żubrów czy dzików w obecności wilków. Pomimo, że wilków w naszych łowiskach jest coraz więcej to założę się, że nieważne w jak dogodnej lokalizacji stoi Twoja ambona myśliwska, nie podejrzysz z taką łatwością wilków, dzików i żubrów w jednym miejscu.

Czy Ty też często podglądasz zwierzynę online? Jak myślisz dlaczego żubry robią taką furorę w polskim internecie?

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>