trenazer mysliwski

Trenażer myśliwski

Dzisiaj po raz kolejny ćwiczyliśmy strzelanie na trenażerze myśliwskim. To był już nasz trzeci godzinny trening i widzimy znaczną poprawę techniki strzelania. Właśnie dlatego zachęcamy Was wszystkich do spróbowania swoich sił strzelając z trenażera.

 

Trenażer myśliwski – jak to wygląda?

W salonie „Złoty Róg” w Zielonej Górze są dwa duże rzutniki i broń podłączona do laserowego czujnika.

 

Do wyboru mamy przeróżne symulacje łowieckie. Począwszy od ruchomych i nieruchomych tarcz, rzutek, no i oczywiście zwierzyny łownej – w biegu, w truchcie, w locie, nachodząca, odchodząca, z lewej, z prawej, itd.

 

Co ważne, do trenażera można podłączyć własną broń. Jednakże, nie jest to na tyle konieczne, aby opanować technikę strzałów. Broń dostępna w salonie ma regulowaną długość kolby.

 

Dlaczego warto korzystać z trenażera myśliwskiego?

Właściwie najistotniejsza sprawa to możliwość analizy strzału i naszego zachowania podczas celowania. Komputer dokładnie nam pokazuje miejsce strzału jak i ruch prowadzenia broni. To niesamowicie uczy. Warto wprowadzić do swoich treningów strzeleckich rady znakomitego myśliwego – księcia Franza Albrechta. Według niego technika dobrego strzału myśliwskiego musi spełniać 3 warunki: odpowiedni oddech, bezruch ciała i trening ‚na sucho’.

Koszt w ‚Złotym Rogu’ w Zielonej Górze to 20 zł za godzinę i 10 zł za 30 min. Warto!

 Trenażer strzelecki

W internecie udało mi się znaleźć tylko dwa salony myśliwskie w Polsce, które udostępniają trenażer – salon „Złoty Róg” Zielona Góra oraz „Ryś” Leszno. Jeśli jednak znacie więcej takich miejsc to dodajcie je w komentarzach.

Darz Bór!

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>