prawo lowieckie

Prawo łowieckie dla opornych – Cele łowiectwa

Nie jest wielką tajemnicą, że nasz blog prowadzimy mając na uwadze przede wszystkim myśliwych. Ostatni tydzień przyczynił się jednak do szerszego udostępniania bloga myśliwskiego, ale niestety treść z naszej strony niekoniecznie była rozpowszechniana w przyjacielskim charakterze. Zwiększyła się liczba odwiedzających, co nas niewątpliwie cieszy. Są wśród Was przeciwnicy łowiectwa, osoby ‚neutralne’ i oczywiście myśliwi i miłośnicy przyrody. Pełny przekrój. W związku z powyższym przygotowaliśmy dzisiaj równie neutralny wpis. Prawo łowieckie, będziemy przedstawiać w przystępnej formie, aby każdy mógł łatwo zaznajomić się z podstawami prawnymi naszej pasji. Myślę, że takie informacje przydadzą się każdemu, niezależnie od wyznawanych poglądów. Zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią podstaw prawa łowieckiego. Dzisiaj przypomnimy sobie cele łowiectwa.

Ustawa Prawo Łowieckie dla przeciwników łowiectwa

Aby rozmawiać o myślistwie należy niewątpliwie zaznajomić się z jego prawnym charakterem. Warto atakować przeciwnika znanymi sobie paragrafami. Tak na przykład czynią Świadkowie Jehowi, którzy nawiedzają moje mieszkanie. Wydaje się, że znają Biblię na wylot i właściwie każde rozpoczęcie dysputy i każdy wypowiedziany argument jest bombardowany cytatami. Podoba mi się taka taktyka. Rozmowa na poziomie, bo jesteśmy świadomi, że przeciwnik wie o czym mówi. Poznaj prawo łowieckie. Szkoda zamykać rozmowę o polowaniach na wykrzykiwanym ‚Mordercy zwierząt!’.

legalne polowania

„TO POLOWANIE JEST W OGÓLE LEGALNE?!”

 

Jesteś myśliwym? A prawo łowieckie masz w małym palcu?

Jestem przekonany, że jako myśliwy znasz prawo łowieckie bardzo dobrze. Ostatnie wydarzenia pokazują jednak, że niestety nie każdy myśliwy ma znajomość prawa na takim samym poziomie jak Ty. Warto zatem przypomnieć sobie trochę podstaw prawnych. Jeżeli chcemy, aby wizerunek myśliwego nie opierał się tylko i wyłącznie na rzezi niewinnych zwierząt to może zastanowisz się co zrobiłeś w obecnym sezonie na rzecz poprawy warunków bytowania zwierzyny? Zgodnie z Art 3. Ustawy Prawo Łowieckie, jest to dokładnie taki sam obowiązek myśliwego jak uzyskiwanie właściwiej liczebności populacji. Powtórne zapoznanie się z podstawami prawnymi na pewno nikomu nie zaszkodzi.

 

Prawo łowieckie – Cele łowiectwa

 

 

Art. 3. ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie

Celem łowiectwa jest:
1) ochrona, zachowanie różnorodności i gospodarowanie populacjami zwierząt łownych;
2) ochrona i kształtowanie środowiska przyrodniczego na rzecz poprawy warunków bytowania zwierzyny;
3) uzyskiwanie możliwie wysokiej kondycji osobniczej i jakości trofeów oraz właściwej liczebności populacji poszczególnych gatunków zwierzyny przy zachowaniu równowagi środowiska przyrodniczego;
4) spełnianie potrzeb społecznych w zakresie uprawiania myślistwa, kultywowania tradycji oraz krzewienia etyki i kultury łowieckiej.

Art. 4. ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie

1. Gospodarka łowiecka jest to działalność w zakresie ochrony, hodowli i pozyskiwania zwierzyny.

Opt In Image
Otrzymuj najnowsze wpisy na maila!
Poszerzaj swoją łowiecką wiedzę. Otrzymuj maile z najnowszymi wpisami na blogu myśliwskim.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>