niemiecki zwiazek lowiecki

Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) – zadaj pytanie prezesowi

Polska scena łowiecka jest, niestety lub stety, podzielona na przeciwników i zwolenników Polskiego Związku Łowieckiego. Dlaczego stety? Uważam, że każda konstruktywna krytyka przyczynia się do rozwoju. Oczywiście, tak się dzieje tylko wtedy, kiedy strona krytykowana jest otwarta na jakiekolwiek opinie… Nie chcę obierać jakiegokolwiek stosunku do PZŁ i zachowuję neutralną pozycję. Chciałbym jednak dać polskim myśliwym możliwość bliższego poznania działania i podejścia do myślistwa Niemieckiego Związku Łowieckiego – Deutscher Jagdverband (DJV). Jestem przekonany, że warto poznać funkcjonowanie DJV i może zestawić podejście do łowiectwa niemieckiego związku w stosunku do Polskiego Związku Łowieckiego?

Prezes Niemieckiego Zwiazku LowieckiegoPrezes Niemieckiego Związku Łowieckiego

Prezesem DJV jest Andreas Leppmann, który pełni stanowisko prezesa Niemieckiego Związku Łowieckiego od 2009 roku. Andreas przejął stanowisko w wieku 31 lat! Miałem ogromną przyjemność poznać Andreasa osobiście i wyraził on ochotę, aby odpowiedzieć na kilka pytań polskich myśliwych.

Zapraszam zatem do zadawania pytań w komentarzach poniżej. Spośród pytań znajdujących się poniżej wybierzemy najciekawsze i skierujemy je do Andreasa Leppmanna.

Opt In Image
Otrzymuj najnowsze wpisy na maila!
Poszerzaj swoją łowiecką wiedzę. Otrzymuj maile z najnowszymi wpisami na blogu myśliwskim.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

  Sprawdź moje kanały:
 • facebook
 • googleplus

7 komentarzy do Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) – zadaj pytanie prezesowi

 • Piter  mówi:

  1. Czy uważa że „nasz” system lowiecki jest najlepszy w Europie i dlaczego Niecy go jeszcze nie wprowadzili?
  2. Czy u nich łowiectwo jest tak zapyziałe jak u nas i tak hermetyczne?

  I wreszcie czy ich lochy są ładniejsze od naszych? :)

 • daka  mówi:

  Miedzy organizacyjnymi strukturami PZL i DJV na poziomie ZG PZL i Prezydium DJV nie ma praktycznie zadnej oficjalnej wspolpracy, wymiany i kontaktow – o ile mi dobrze widomo. To samo dotyczy kontaktow na plaszczyznie regionalnej – miedzy przygranicznymi ZO PZL i LJV z krajow sasiadujacych z Polska. Pomimo dosc licznych kontaktow o charakterze prywatnym/poloficjalnym w rejonie przygranicznym i nie tylko. Oraz ogolnej wiedzy po obu stronach granicznych ciekow wodnych, ze na drugim brzegu rzeki tez sie poluje i tez sa mysliwi.
  Sytuacje PZL i DJV mozna porownac do stojacych przy granicy sasiadow, zajmujacych sie czyms podobnym ale odwroconych do siebie plecami.

  1. Czy A. Leppmann zgadza sie z powyzsza, ogolna, ocena aktualnych, bilateralnych relacji miedzy strukturami PZL i DJV ?

  2. Jesli tak, to z czego – jego zdaniem – ten stan rzeczy wynika ?

  3. Czy z jego punktu widzenia istnieje mozliwosc/potrzeba podjecia wspolpracy i wymiany , uwzgledniajacych narodowa specyfike obu struktur ? I na jakich plaszczyznach dzialalnosci obu organizacji tego typu kontakty o charakterze stalej wspolpracy moglyby miec w przyszlosci miejsce ?

  pozdr
  daka

 • daka  mówi:

  Hmmmm……a co z odpowiedzia ?

 • Wojciech Smykowski  mówi:

  Darz Bór Daka. Andreas poprosił, abyśmy uzbroili się w cierpliwość – jest ‚zalatany’ :)

 • daka  mówi:

  Daj mu spokoj……:))))

  1) Jest tak jak jest i predko sie nie zmieni.

  2) ten stan rzeczy wynika z roznych rzeczy.

  3) sa mozliwosci i sa plaszczyzny – szersze i wezsze. Ale co z tego ?
  Ta sama sytuacja panuje na granicy poludniowej i wschodniej. I mialaby miejsce
  na polnocy gdyby nie wielka woda. Linia Odry i Nysy nie jest wyjatkiem.

  Take it easy.
  pozdr
  daka

  • Wojciech Smykowski  mówi:

   Nie przejmuj się, na pewno odpowie 😀
   Miałem okazję już z Andreasem rozmawiać o przepływie informacji pomiędzy DJV i PZŁ przy okazji pomoru, którego ogniska pojawiły się na wschodzie polski. Niemcy oczekiwali szerszych informacji i ‚update’u’. Pozwólmy jednak Andreasowi się wypowiedzieć na te tematy :)

 • daka  mówi:

  Poszedl na urlop ?

  Szkoda. Bo moze poza powyzszymi pytaniami wypadalby zadac tez kwestie
  jak Niemcy przygotowuja sie na przywitanie ASF……

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>