staz lowiecki

Myślisz o stażu łowieckim? Chcesz zostać myśliwym? Cierpliwości…

W życiu każdego nowo wstępującego myśliwego jest taki moment kiedy zaczyna rozumieć las i ogólną ideę łowiectwa. Oczywiście przyroda jest tak zróżnicowana, że właściwie uczymy się jej całe życie, a pewne zdarzenia są dla nas niewytłumaczalne.

Zanim rozpoczniesz staż łowiecki na pewno będziesz miał okazję bywać w lesie wiele razy. Obojętnie czy pochodzisz z rodziny ‚myśliwskiej’ czy nie, nie rób stażu na siłę. Zanim zadecydujesz się wstąpić w szeregi myśliwych musisz sam siebie sprawdzić. Jeśli jesteś gotowy wstawać w środku nocy, żeby wybrać się na polowanie przy -10 stopniach Celsjusza, jeżeli potrafisz wyczekiwać na zwierzynę godzinami w deszczu i pomimo że myślisz sobie ‚po co mi to wszystko?’, następnym razem znowu wybierasz się na łowy to prawdopodobnie jesteś już gotowy.

Niektórzy takie ‚testy’ przechodzą już w wieku 10 lat i nie mogą się doczekać 18-ego roku życia i możliwości rozpoczęcia kursu łowieckiego. Inni rozpoczynają przygodę łowiecką zdecydowanie później i szczególnie im polecam cierpliwość w podjęciu ostatecznej decyzji – chcę zostać myśliwym.

Po podjęciu takiej decyzji czeka Cię długa, ale niezwykle ciekawa droga. Jak ją przejść skutecznie przeanalizuję w kolejnych wpisach.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>