dziennik stazysty

Godziny na stażu łowieckim

W końcu przychodzi czas kiedy już wiesz o co w tym całym łowiectwie chodzi. Znasz wiele przygód myśliwskich. Z książek, z opowiadań starszych myśliwych, rodziny czy kolegów. Sprawdziłeś sam siebie. Na polowaniu byłeś już nie raz, a płaski tyłek od wczekiwania na ambonie już Ci niestraszny. No to co teraz? Zostajesz oficjalnie stażystą.

Hola! Pokazywałeś się już na zbiorówkach? Czy myśliwi Cię kojarzą? Koła łowieckie są różne. Niestety, często zdarza się, że ‚nowi’ nie są przyjmowani z otwartymi rękami. Musisz pamiętać, że to mimo wszystko dość hermetyczne środowisko. Oczywiście, pochodząc z rodziny myśliwskiej problem może być rozwiązany. Chociaż i tutaj czasem mogą lecieć kłody pod nogi. Tak czy siak, pokazuj się! Myśliwi powinni Ciebie kojarzyć. Podkreślałem to już w moim ostatnim wpisie – cierpliwości!

Udało się? Zarząd przyjął Cię jako stażystę? Masz dzienniczek stażysty? Znasz wprowadzającego? Super! No to teraz masz 250 godzin do wypracowania na rzecz koła. Zajmie Ci to minimum rok (przeważnie dwa lata). Pamiętaj, że jeśli posiadasz wyższe lub średnie wykształcenie leśne lub inne wyższe wykształcenie o specjalności łowieckiej to jesteś zwolniony z odbycia stażu.

250 godzin brzmi dużo? Zależy to od zarządu Twojego koła jak skrupulatnie to będzie sprawdzane… Niemniej jednak, nie załamuj się. To ważny moment w Twojej łowieckiej karierze i warto go zrealizować rzetelnie. Uczestnicząc w nagance nabierzesz szacunku do zwierzyny, poznasz metody dokarmiania zwierzyny, nauczysz się budować urządzenia łowieckie. To wszystko w otoczeniu Twoich przyszłych kolegów, którzy mam nadzieję staną się Twoimi prawdziwymi kompanami łowieckimi. Pamiętaj, żeby nie odpuszczać polowań z Twoim wprowadzającym.

Ważna sprawa! Notuj swoje wypracowane godziny. Nie będziesz miał potem problemów z przedstawieniem godzin przed zarządem. Jak to robić najlepiej? Serwis Moje Łowy umożliwia Ci wprowadzanie wypracowanych godzin do każdego zdarzenia. System zlicza godziny, a Ty masz wszystko pod kontrolą i znasz swoje inne ciekawe statystyki. Przy okazji możesz już zacząć wprowadzać mapę swojego koła. Łowisko musisz znać. Mapa w serwisie Moje Łowy bardzo Ci to ułatwi. Do roboty 😉

Powodzenia!

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>