mapa lowiska

Mapa koła łowieckiego na poprawę skuteczności

Pytanie „Gdzie usiąść?” jest Ci zapewne dobrze znane. Wszystkie taktyki już wypróbowałeś? Tam gdzie przeważnie coś się dzieje od dłuższego czasu jest cisza i po prostu nie masz pomysłu na nadchodzące polowanie. Nie piszę tego z jakimś żalem. Uważam, że brak powtarzalności w łowisku i konieczność planowania, analizowania i myślenia to piękna cześć łowieckiej pasji. Pamiętajmy, że wyraz ‘myśliwy’ pochodzi od czasownika ‘myśleć’.

 

Analiza mapy obwodów łowieckich

Swoje łowieckie wyprawy planuję zaczynając od analizy mapy łowiska. Dzięki temu poszerzyłem swoją wiedzę na temat łowiska. Jestem w stanie zauważyć zachodzące zmiany w obwodzie, pewne schematy oraz nowe możliwości. Oczywiście analiza mapy to dopiero początek planowania. Dopiero będąc w knieji jestem w stanie ocenić słuszność moich przemyśleń sprawdzając tropy czy inne ślady występowania zwierzyny. Często są to strzały w dziesiątkę. Korzystam z map, które sam tworzę w dzienniku łowieckim Moje Łowy. Dzięki temu mam dostęp do zdjęć satelitarnych z map Google jak i map fizycznych. Spojrzenie z lotu ptaka może odkryć nieznane nam karty. Na mapach mogę w łatwy sposób zaznaczać młodniki, wędrówki zwierzyny jak i urządzenia łowieckie. Zanim postawię stopę w knieji, analizuję na mapie miejsca, w kótrych może leżeć zwierzyna – młodniki. Następnie odszukuję interesujące, z punktu widzenia zwierzyny, miejsca żeru. To doprowadza mnie do analizy możliwości wędrówki zwierzyny.

 

Dostosowanie mapy łowiska

Jak widzisz na załączonej poniżej mojej mapie łowiska z serwisu Moje Łowy:

– Młodnik jest obrysowany zieloną przerywaną linią;

– Wagi dzików to linie czerwone;

– Żółte pinezki to urządzenia łowieckie oraz zaznaczone uprawy;

– Żółta linia jest granicą sektora oraz całego obwodu.

 

Mapa Łowiska

Uważam, że mapa łowiska może pomóć każdemu myśliwemu poprawić wyniki łowieckie. Warto ją analizować. Może nie każdy z Was ma dostęp do map swoich łowisk lub do zdjęć satelitarnych, ale na szczęście łowiecka technologia przychodzi nam z pomocą i mapy możecie z łatwością tworzyć sami w naszym portalu.

 Mapy obwodow lowieckich

Jak często Ty analizujesz swoje łowisko korzystając z mapy? Do jakich wniosków mapa obwodu pomogła Ci dojść?

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>