mysliwi w polsce

Rosnąca liczba myśliwych w Polsce i Europie

Na początku lutego Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) udostępnił dane statystyczne obejmujące liczbę niemieckich myśliwych. W 2013 roku 361 557 osób posiadało w Niemczech licencję. Jednocześnie, liczba myśliwych wzrosła o 4500 osób czyli 1,2% w roku 2013 w stosunku do 2012. Warto zaznaczyć, że w Polsce zgodnie z raportem Łowiectwo w Polsce w 2013 roku liczba członków Polskiego Związku Łowieckiego wzrosła o 2,6% czyli o 2978 myśliwych w stosunku do roku 2012. W roku 2013 łączna liczba myśliwych zrzeszonych w PZŁ wyniosła 116156 osób.

  liczba mysliwych w europie

W Niemczech liczba myśliwych wzrosła o 13,5% od powstania związku w 1991 roku do roku 2013.

Polowanie dla studenta i lekarza

Badanie przeprowadzone przez DJV wśród kandydatów na myśliwych wskazuje również na szeroki przekrój zawodowy osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z łowiectwem. Począwszy od gospodyń, poprzez studentów, lekarzy i prawników. Na kursy przygotowujące do egzaminu łowieckiego przybywają przedstawiciele wszystkich grup zawodowych. Wzrasta również liczba kobiet zainteresowanych łowiectwem. Według badania Niemieckiego Związku Łowieckiego wśród kursantów było 20% kobiet. To odsetek dwa razy większy niż obecne 10% kobiet w niemieckiej społeczności łowieckiej. Kursy łowieckie trwają od 120 do 180 godzin obejmują biologię, prawo łowieckie, higienę mięsa, ochronę przyrody czy ochronę gatunkową i kończą się oficjalnym egzaminem.

Rzecznik DJV Torsten Reinwald podkreśla, że „Polowanie coraz bardziej skupia uwagę opinii publicznej. Myśliwi muszą brać pod uwagę swoje statutowe upoważnienia. Są to jedyne państwowe certyfikaty dla ekologów wolontariuszy.”

Liczba myśliwych w Polsce

Dobre wiadomości czekają również dla polskich myśliwych. Od 2000 roku, zgodnie z danymi z Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce do 2013 roku liczba myśliwych wzrosła o ponad 15%. Zgodnie z danymi z marca 2013 jest nas już 116 156. To bardzo dobra tendencja, która mam nadzieję utrzyma się w ciągu kolejnych lat. Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, struktura wiekowa w PZŁ może wskazywać na znaczącą przewagę osób starszych. Ważne, aby poprzez promocję łowiectwa zachęcać do naszej pasji coraz więcej młodych ludzi. Wspólnie z serwisem Moje Łowy staram się nie tylko promować łowiectwo, ale również poprzez wprowadzanie nowych technologii udowodnić, że polowanie nie musi być tylko i wyłącznie zajęciem dla panów z wąsem i czerwonym nosem. Chcemy udowodnić, że łowiectwo jest gotowe na wprowadzanie nowych technologi, które są obecnie tak szeroko wykorzystywane przez młodych ludzi w praktycznie wszystkich dziedzinach ich życia. Począwszy od dostępu do technologii w szkołach i uczelniach, wykorzystywanie jej w kontaktach ze znajomymi i skończywszy na zakupach. W naszym serwisie łowieckim pragniemy, aby na naszych najmłodszych członków czekały rozwiązania technologiczne, które znają z innych dziedzin życia. Innymi słowy, czekamy na Was z otwartymi rękami, z ciekawymi rozwiązaniami i pełną gotowością dzielenia się łowiecką pasją, wiedzą i niezmiernie ważną tradycją.

liczba mysliwych w polsceW Polsce liczba myśliwych wzrosła o 15,88% od roku 2000 roku do roku 2013.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

    Sprawdź moje kanały:
  • facebook
  • googleplus

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>