fotopulapka

KONKURS: Wygraj zniżkę 50% na fotopułapkę

Fotopułapki stają się coraz popularniejsze wśród myśliwych na całym świecie. Cieszą się one szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie leśne kamery są niezawodnym narzędziem wspomagającym tropienie jeleni. Myśliwi dzięki kamerom mogą łatwiej zrozumieć ruch zwierzyny i na spokojnie ocenić trofeum jeszcze przed spotkaniem w cztery oczy. W internecie możemy znaleźć przeróżne ciekawe zdjęcia z fotopułapek. Wilki, piękne byki i okazałe dziki to tylko niektóre z atrakcji, które kolekcjonują myśliwi ze swoich aparatów. Kamery leśne spotkały się z uznaniem również wśród polskich myśliwych. Wykorzystywane są nie tylko przez Lasy Państwowe do kontroli kradzieży drewna czy na przejściach zwierzyny nad drogami, aby ocenić zasadność ich wykorzystywania, ale również są stosowane przez pasjonatów łowiectwa. Koła montują kamery przy buchtowiskach, paśnikach, a indywidualni myśliwi stosują kamery na swoich dziczych nęciskach. Zastosowanie kamer jest bardzo szerokie. Podwieszane na drzewach fotografują nie tylko zwierzęta, ale również ludzi, którzy mają złe zamiary – kradną lub kłusują.

Jak działa fotopułapka

Kamery leśne, które mocowane są przeważnie w ciężko dostępnych miejscach, na przykład wysoko na drzewach, wykorzystują czujniki ruchu. Zwierzyna poruszająca się w obszarze widzenia kamery jest automatycznie fotografowana. Zdjęcia mogą być dokonywane w nocy, ponieważ fotopułapki posiadają wbudowane diody. Co ważne, diody IR na podczerwień nie wyzwalają błysku, tzw. flash’a. Dzięki temu, zwierzyna nie jest niepokojona. Zdjęcia zostają zapisane na karcie pamięci lub są wysyłane od razu w postaci MMS na wskazany numer telefoniczny. To niesamowita zaleta, która pozwala kontrolować obszar i umożliwia szybką reakcję. Fotopułapki mają również możliwość nagrywania filmów wideo. Zebrane zdjęcia warto następnie wprowadzać na mapach swoich łowisk, co umożliwia serwis Moje Łowy. Kolekcja zebrana z fotopułapek i naniesiona na interaktywną mapę łowiska będzie stanowiła niesamowite narzędzie pozwalające analizować ruch zwierzyny jak również tworzyć interesujący dziennik myśliwski. Możliwe wzbogacenie zdjęć z kamer leśnych o własne notatki czy daty zdjęć pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć panujące w łowisku zasady.

fotopulapki

Kamery leśne z łowiska wyślą SMS

Fotopułapki to niesamowite ułatwienie dla kół łowieckich pragnących kontrolować obszary łowisk. Kamery mogą kontrolować dzicze wagi czy przejścia jeleni. Montowane przy paśnikach i buchtowiskach pomagają w ocenie ilości i ‚jakości’ gości, którzy je odwiedzają. Kiedyś myśliwi polujący na nęciskach przykręcali do drzewa budzik, a do baterii w budziku sznureczek łączący ją z ziemniakiem. W momencie ruszenia ziemniaka przez dzika bateria wypadała, a myśliwi mógł następnego dnia ocenić w którym momencie zegarek się zatrzymał i jednocześnie, o której godzinie przychodzą na jego nęcisko goście. Teraz technika ułatwia nam życie. Nie tylko jesteśmy informowani, o której przychodzi zwierzyna przez SMS, ale możemy też ją zobaczyć. Na pewno teraz wybuchnie fala krytyki, że jeszcze jeden krok i myśliwi będą stawiać automatyczne karabiny i strzelać do zwierzyny poprzez komputer, a z tropienia i prawdziwego polowania nic już nie zostanie. Tu się muszę nie zgodzić. Technologia w łowiectwie zdecydowanie ułatwia nam prowadzenie gospodarki łowieckiej i nie odbiera przyjemności z polowania, czyli spędzania czasu w lesie, obcowania z przyrodą, a nie zabijania. Lunety, którymi dysponujemy czy świetne lornetki wpływają na lepszą selekcję i mniejsze możliwości popełnienia błędu. Podobnie jest z fotopułapkami, które pozwolą ocenić odwiedzającą nasze nęcisko zwierzynę w łatwiejszy, bezpieczniejszy sposób. Pociągając za spust dokonujemy nieodwracalnej zmiany w naszym środowisku. Takie działanie musi być przemyślane. Fotopułapka pomoże nam ocenić słuszność strzału jeszcze przed jego dokonaniem.

kamera lesna

Fotopułapka za 50% ceny – wygraj zniżkę

Przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs, w którym możecie wygrać kod zniżkowy 50% na fotopułapkę dostępną w sklepie Dębowa Aleja. Kliknij poniżej i polub mój post, aby odblokować treść zadania!

Pełny regulamin konkursu do pobrania: Regulamin konkursu Fotopulapka.

Autor: 

Najwięcej inspiracji znajduję na polowaniu. Kontakt z naturą i przebywanie w samotności sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Dzielę się nimi na tym blogu myśliwskim. Jestem współzałożycielem dziennika łowieckiego Moje Łowy jak również Elektronicznej Książki Polowań. Moim celem jest tworzenie rozwiązań dla łowiectwa, które nie tylko dadzą nam jeszcze więcej przyjemności z polowań, ale również wprowadzą świeży powiew do naszej pasji.
Poluję w kole łowieckim "Piżmak" w Niwiskach. Pasję łowiecką zaszczepili we mnie przyjaciele.
Do zobaczenia w kniei i Darz Bór!

  Sprawdź moje kanały:
 • facebook
 • googleplus

7 komentarzy do KONKURS: Wygraj zniżkę 50% na fotopułapkę

 • Ślósarczyk Krzysztof  mówi:

  Napiszę tak! Piękna sprawa od zawsze nosiłem się chęcią zakupu urządzenia tego typu ale niestety zawsze są ważniejsze, potrzebniejsze priorytety. Sprzęt taki ułatwiłby mi inwentaryzację naszych Danieli, które w łowisku mamy od zeszłego sezonu. jak się pojawiły przebywały w jednym oddziele i było łatwo je obserwować i podglądać. Teraz niestety rozpierzchnęły się po całym lesie i chociaż wracają do miejsca gdzie je dokarmiamy to ciężko je spotkać i zaobserwować zmiany w strukturze populacyjnej. Są moim oczkiem w głowie i mam nadzieję że za kilka lat gdy stadko będzie stabilne będzie mi dane zapolować na to urodziwe i sympatyczne zwierzę. Na razie pozostaje dokarmianie i życie nadzieją że nasze ścieżki częściej będą się krzyżowały. Na portalu łowiecki.pl w mojej galerii pt.”Daniele w ‚Bażancie” pod nickiem krzysiek77 można zobaczyć zdjęcia z naszych pierwszych spotkań. Pozdrawiam! Darz Bór!

 • poldek  mówi:

  wykorzystałbym ją do obserwacji rozwijającej się w moim obwodzie populacji bażanta oraz jelenia szlachetnego, pozwoliła by ona szacować nam ilość tej zwierzyny w naszym obwodzie

 • Piter  mówi:

  Chciałbym zrobić zdjęcia parkom mieszanym, które przyjeżdzają na rowerach „korzystać” ze swoich wdzięków na naszych ambonach :)

 • birkut łomignat  mówi:

  Mam problem od kiedy za mało czasu spędzam w łowisku
  gdyż do pracy wyjechałem na ziemię angielską.
  Wcześniej będąc „na miejscu” co dzień byłem w kniei
  poznałem ścieżki zwierzyny, nazwali mnie łowcą jeleni.
  Patron nasz Hubert darzy tym co w lesie siedzą
  a dlatego, że tropią, że szukają to i więcej wiedzą.
  W tym roku byka nie strzeliłem a jestem pod presją
  Jak w ten urlop nie złożę skończy się depresją
  Cóż, że w rykowisko na wab wyciągałem byki coraz nowe
  Próbowałem w każdy urlop, tropiłem w ponowę
  Nie na wiele się zdały na byki instrumenta,
  gdy w tych co wychodziły nie było selekta.
  Pomyślałem przyda mi się w lesie ta kamera
  nadrobi czasu braki, pomoże utrzymac miano Deerhuntera.
  Zawieszę ją na dębie gdzie zwierz ma swe weksle
  Gdzie się byki rogują, licówka ciągnie ciele.
  Zaopatrzę w SIM kartę nowe bateryjki włożę
  A gdy zdjęcie mi wyślę z bykiem co niekoronne ma poroże.
  Wtedy od razu nie robiąc zbędnych ceregieli
  Powiem w robocie sorry, lecz mnie nie ma do niedzieli.
  Byle bym filmu nie dostał przysłanego mailem
  na którym kolega kładzie selekta pod dębem.
  Gdy taki film otrzymam o piątej czasu londyńskiego
  Nie wytrzymam od razu zadzwonię i powiem, Kolego!
  Ja nie powiem z bólem wątroby, ale gratuluje
  wszak kto lesie siedzi i widzi ten i upoluje.

 • Łukasz  mówi:

  Kolego birkut!
  próbowałem coś napisać w tym temacie, ale po Twojej odpowiedzi widzę, że nie mam już żadnych szans na zniżkę… :)

  Pozdrawiam

  • birkut łomignat  mówi:

   dzięki, ale nie załamuj się konkurs ciągle trwa. pozdrawiam i Darz Bór.

 • Marion  mówi:

  Mój brat od kilku lat interesuje się łowiectwem, a w ubiegłym roku zasilił szeregi braci łowieckiej. Od dawna wspominał mi, że chciałby kupić sobie fotopułapkę. Kilkukrotnie pokazywał mi miejsca w swoim obwodzie, w którym mógłby umieścić to urządzenie w celu obserwacji zwierzyny, która się tam pojawia. Niestety zawsze coś stawało mu na drodze w realizacji tego zakupu. Szukając prezentu na jego urodziny przez przypadek natrafiłam na tego bloga i postanowiłam spróbować. Taka fotopułapka byłaby idealnym prezentem. Pozdrawiam!

Zostaw odpowiedź.

Możesz użyć następujących atrybutów HTML: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>